DZIEWCZYNY DZIEWCZYNOM

Dzięki Twojej pomocy dziesiątki małych dziewczynek z Republiki Środkowej Afryki mają szansę pójść do szkoły, nauczyć się czytać i pisać oraz poznać na czym polega dzieciństwo bez łez oraz zmartwień.

58 zł = jeden miesiąc nauki dla jednej dziewczynki

58zł 116zł 174zł 232zł
Kategoria:

Opis

Dziewczynki mieszkające w afrykańskich wioskach nie mają dostępu do i tak ograniczonej edukacji, pomimo ich walki o pójście do szkoły. 

Wbrew ich woli nakazuje im się wykonywać obowiązki swoich matek w bardzo młodym wieku, by przygotować je do roli dobrej żony.  W wieku 6 lat już zajmują się licznym rodzeństwem, domem, gotowaniem i zwierzętami. 

Brakuje im również jedzenia – jedzą bardzo nieregularnie, przez co są niedożywione, ich organizm jest osłabiony, co przyczynia się do wielu chorób.

Marzą o życiu poza lasem, nauczeniu się alfabetu i poznaniu koleżanek.

Miesiąc edukacji dla jednej z dziesiątek dziewczynek z pigmejskiej wioski wraz z wyżywieniem to koszt 58 zł, co rocznie daje 696 zł, dodatkowo pieniądze również trzeba zapłacić rodzicom, by wyrazili zgodę na pójście do szkoły swojej córki, pozbywając się tym samym dodatkowej siły roboczej. 

Dzięki Twojej pomocy przywrócimy im nadzieje na lepszą, niezależną przyszłość, pomożemy w drodze do wykształcenia i decydowania samemu o sobie.

 

Każda złotówka to dla nas szansa na niesienie pomocy dziewczynkom, które na nas czekają.