PODZIEL SIĘ ŚNIADANIEM

Jedno takie śniadanko to koszt 1 złotówki.
Jeśli ustawisz stały, comiesięczny przelew na kwotę 27 złotych, zafundujesz miesiąc śniadań dla jednego dziecka.

27zł 54zł 81zł 108zł
Kategoria:

Opis

Prawie w każdej klasie był zawsze ktoś, kto nie przynosił do szkoły drugiego śniadania. Możliwe, że zajęty swoimi sprawami nawet o tym nie wiedziałeś… Czasu już nie cofniesz, ale to, że właśnie możesz komuś pomóc potraktuj jako swoją drugą szansę.

Bo wyobraź sobie, że w Afryce są całe klasy, w których nikt nie przynosi do szkoły drugiego śniadania, bo najczęściej nie je w domu nawet pierwszego. Oto jak świecka misjonarka Monika Jamer z Republiki Środkowoafrykańskiej opisuje tą sytuację:

Zauważyłam, że dzieci chodzące do naszej szkoły często na lekcjach są bardzo apatyczne. Nierzadko przychodzą do szkoły ze łzami w oczach. Zaczęłam zastanawiać się dlaczego? Przecież, właśnie spełniło się ich największe marzenie. Gdy pytamy tutejsze dzieci to każde by chciało pójść do szkoły. Więc co jest nie tak? – pytałam sama siebie. A odpowiedź była prostsza niż myślałam. Spora część dzieci przychodzi do szkoły głodna. Tutejsze rodziny są wielodzietne, nie zawsze dzieci mogą dostać wystarczającą porcję, bo muszą podzielić się z rodzeństwem. Często mama i starsze rodzeństwo wcześnie rano idzie na pole uprawne, więc nie ma kto im przygotować śniadania. A najczęściej jest tez tak, że po prostu rodziny nie stać na wyżywienie dzieci.