TYGODNIOWE WYŻYWIENIE DLA DZIECKA

Już za równowartość zaledwie 31 złotych możemy zakupić tygodniowy zapas jedzenia dla dzieci.

31zł 62zł 93zł 124zł
Kategoria:

Opis

Poznajcie Sonię, mieszkankę Madagaskaru.

Kiedy Sonia miała cztery miesiące została porzucona przez matkę. Dziewczynka trafiła więc pod opiekę rodziny swojego biologicznego ojca. Tam pojawił się jednak problem. Żadna z kobiet nie posiadała własnego pokarmu, a w malgaskim buszu nie ma możliwości kupić lub zdobyć mleka.

Dla niemowląt, które nie mogą być karmione piersią przygotowuje się więc wodę z cukrem lub z rozgotowaną kukurydzą. Tak małowartościowy pokarm jest najczęściej niewystarczający dla noworodków. Większość z nich nie przeżywa okresu niemowlęcego. Te, którym się to uda, często chorują na skutek niewłaściwego, spowodowanego niedożywieniem, rozwoju systemu odpornościowego.

Aby zapobiegać takim sytuacjom Siostry Franciszkanki ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Maryi prowadzą w Berevo (Madagaskar) program dożywiania dla blisko 300 dzieci. Jednak nasza pomoc w zakresie dożywiania dociera także do innych państw Afrykańskich – m.in. Kamerunu, Kenii i Republiki Środkowoafrykańskiej.

Oprócz dożywiania niemowląt Stowarzyszenie Dla Świata finansuje także posiłki dla dzieci w wieku szkolnym. Uczniowie niestety nie są w stanie przyswajać wiedzy przychodząc na lekcje na czczo – potrzebują dużo siły i energii, by móc się uczyć. Ci, którzy nie mają możliwości zjedzenia śniadania bądź obiadu, często muszą przerwać edukację i bez wykształcenia iść do pracy. To nie jest droga do poprawy sytuacji ich państw.

Możesz otworzyć swoje serce i przyczynić się do zmiany losu dzieci w krajach afrykańskich, finansując im tygodniowe wyżywienie. Dla nas to tak niewiele, dla nich to szansa na lepszą przyszłość!

 

Możesz lubić także…