TYGODNIOWE WYŻYWIENIE DLA DZIECKA

Już za równowartość zaledwie 27 złotych możemy zakupić dla malgaskich dzieci tygodniowy zapas jedzenia.

27zł 54zł 81zł 108zł
Kategoria:

Opis

Poznajcie Sonię, mieszkankę Madagaskaru.

Kiedy Sonia miała cztery miesiące została porzucona przez matkę. Dziewczynka trafiła więc pod opiekę rodziny swojego biologicznego ojca. Tam pojawił się jednak problem. Żadna z kobiet nie posiadała własnego pokarmu, a w malgaskim buszu nie ma możliwości kupić lub zdobyć mleka.

Dla niemowląt, które nie mogą być karmione piersią przygotowuje się więc wodę z cukrem lub z rozgotowaną kukurydzą. Tak małowartościowy pokarm jest najczęściej niewystarczający dla noworodków. Większość z nich nie przeżywa okresu niemowlęcego. Te, którym się to uda, często chorują na skutek niewłaściwego, spowodowanego niedożywieniem, rozwoju systemu odpornościowego.

Aby zapobiegać takim sytuacjom Siostry Franciszkanki ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Maryi prowadzą w Berevo (Madagaskar) program dożywiania dla blisko 300 dzieci.

Nasza Fundacja wspiera działania Sióstr Franciszkanek w walce z głodem wśród najmłodszych. Już za równowartość zaledwie 27 złotych możemy zakupić dla malgaskich dzieci tygodniowy zapas jedzenia.

Pomóż nam ratować dzieci takie jak Sonia.

Możesz lubić także…